محل تبلیغات شما

موارد مختلفی در سنین مختلف می تواند باعث شود که شما دندان های خود را از دست بدهید اما چیزی که بسیار واضح می باشد، رده سنی میانسالی و سالمندی است که معمولا افتادن دندان ها و بی دندان شدن در این رنج سنی بیشتر از پیش اتفاق می افتد. افتادن دندان به تعداد زیاد و بی دندانی، تاثیر زیادی بر روی زیبایی افراد دارد. افتادگی پوست فک و دفرمه شدن صورت، یکی از مهم ترین مواردی است که طی افتادن دندان برای سالمندان رخ می دهد. معمولا این موضوع برای سالمندان سخت بوده و دوست دارند که وضعیت صورتشان به حالت نرمال و عادی برگردد و علاوه بر این مشکل جویدن غذا و خوردنی ها و حتی صحبت کردن هم از موارد فراموش نشدنی در سالمندان بی دندان است. معمولا در این مرحله هیچ راهی برای ترمیم دندان پوسیده وجود نداشته و باید برای آن ها جایگزین گذاشته شود.

یکی از رایج ترین درمان ها برای برطرف کردن مشکل بی دندانی سالمندان، استفاده از پروتزهای دهانی است. این پروتزها متحرک هستند و سالمند هر موقع که بخواهد می تواند آن ها را از دهان خود خارج کرده و دوباره داخل دهان بگذارد. تا اینجای کار هیچ مشکلی با نصب پروتز دندان وجود ندارد اما مشکل از جایی شروع می شود که بر اثر کهولت سن، لثه ها تحلیل رفته و دیگر پروتز دهانی در جایگاه خود فیکس باقی نمی ماند.

جهت آشنایی با کامپوزیت دندان بر روی متن کلیک کنید.

لق خوردن پروتز دهانی معمولا مشکلات زیادی را به وجود می آورد و کار به جایی می رسد که ممکن است پروتز از دندان جدا شود. از این رو پزشکان پیشنهاد می کنند که به جای استفاده ی یکدست از پروتزهای دهانی، چند پایه ی ایمپلنت بر روی لثه ها قرار گرفته و سپس دندان های مصنوعی بر روی آن ها فیکس شوند. به این ترتیب دیگر مشکل افتادن و یا لق شدن دندان های مصنوعی برای سالمند وجود نداشته و سالمند می تواند به راحتی از دندان های جدید خود برای غذا خوردن، جویدن، صحبت کردن و . استفاده نماید.

بیشتر بخوانید. لمینت دندان

مزیت های ایمپلنت دندان در سالمندان

·       یک راه حل دائمی برای از دست دادن دندان هاست.

·       ایمپلنت ها ظاهری طبیعی دارند و به زیبایی بصری چهره نیز کمک می کنند.

·       وقتی پیچ های ایمپلنت در داخل لثه ها قرار دارد و دندان بر روی لثه ها فیکس هستند، دیگر تحلیل رفتن لثه و افتادگی و دفرمه شدن آن رخ نخواهد داد.

رفرنس: کلینیک تخصصی تاج دنتال

 


webgozide

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ahn1369009 آموزش SarAshpazjan amirbndsun شارژچت | زندگی چت | زهرا چت آزمون نظام مهندسی ازدواج و خانواده شب که میشه گروه آموزشی هوش برتر تخفیف ویژه